Co to jest gabinet kosmetyczny? To pomieszczenie, w którym świadczone są usługi kosmetyczne dla kobiet i mężczyzn. Wyróżnia się wysokim poziomem obsługi, zajmuje się głównie pracą z twarzą i ciałem swoich klientów. To placówka multidyscyplinarna oferująca wszelkiego rodzaju zabiegi kosmetyczne takie jak np.: mezoterapia, mikrodermabrazja, depilacja woskiem, stylizacja paznokci. Kosmetyczka podczas swojej pracy wykorzystuje nowatorskie metody skutecznie rozwiązując wiele problemów estetycznych. Nowoczesny salon kosmetyczny nadąża za duchem czasu.

Najpopularniejsze zabiegi kosmetyczne – mezoterapia

Istotą mezoterapii jest wprowadzenie specjalnych preparatów do mezodermy (środkowa część skóry właściwej). W kosmetyce technika ta pozwala na przyspieszenie i poprawę krążenia krwi, poprawę regeneracji komórek skóry nawet przy zmianach związanych z wiekiem oraz przywrócenie skórze młodości i piękna. Mezoterapia pozwala kompleksowo rozwiązać problemy ze skórą, ponieważ niezbędne składniki aktywne są transportowane we właściwe miejsce.

Korzyści z mezoterapii bezigłowej

Mezoterapia bezigłowa jest dziś szczególnie poszukiwana. Zabieg polega na stosowaniu standardowych koktajli, które podawane są przez kosmetyczkę bez zastrzyków. Podczas aplikacji stosowanych preparatów stosowane są fale ultradźwiękowe, aby zapewnić dobrą przepuszczalność skóry. Zabieg jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry, niezależnie od wieku. Aby koktajle maksymalnie wniknęły w miejsce docelowe, przed zabiegiem kosmetyczka wykonuje peeling.

Kolejnym krokiem jest nałożenie przygotowanego koktajlu mezoterapeutycznego. Czas trwania zabiegu to około 30 minut. Aby uzyskać długotrwały efekt, zajmie to od czterech do sześciu sesji.

Co to jest gabinet kosmetyczny?

Można stwierdzić, że, mezoterapia bezigłowa to lider wśród technologii nowej generacji, które znajdują zastosowanie we współczesnej kosmetyce. Ta procedura minimalizuje ryzyko uszkodzenia tkanki, zaczerwienienia i obrzęku.

Mezoterapia twarzy i ciała polega na doborze preparatów, a następnie przygotowaniu specjalnych koktajli, ich skład to: witaminy, oligoelementy, kwasy organiczne, składniki naturalne (kolagen, elastyna), ekstrakty z ziół leczniczych.

Ten zabieg kosmetyczny pozwala na długi czas, a w niektórych przypadkach trwale pozbyć się różnych niedoskonałości skóry, wyeliminować lub zapobiec zmianom związanym z wiekiem.

Dzięki wprowadzeniu preparatów leczniczych bezpośrednio w obszary problemowe istnieje możliwość wykonania liftingu, skorygowania owalu. Oznacza to, że jednocześnie możliwe jest uzyskanie efektu liftingu bez użycia interwencji chirurgicznej.

Mezoterapia przyczynia się do przywrócenia metabolizmu w komórkach i tkankach. Preparaty wprowadzane do tkanek doskonale działają na komórki tłuszczowe, zapewniając tym samym ich wydalanie z organizmu. Zabieg ten rozwiązuje również problem trądziku i plam starczych, to doskonały sposób na leczenie pajączków twarzy i rozszerzonych naczynek.

Mezoterapia igłowa to popularny zabieg kosmetyczny

Mezoterapia igłowa jest aktywnie wykorzystywana w salonach kosmetycznych od pół wieku. Istotą zabiegu są mikroiniekcje, za pomocą, których w środkową i górną warstwę skóry wprowadzane są substancje biologicznie czynne. Większość preparatów wprowadzana jest w środkową część skóry – mezodermę. Do wstrzyknięć stosowane jest specjalne urządzenia – wtryskiwacze substancji alopatycznej w mikrodawce.

W gabinecie kosmetycznym, kosmetyczka wstrzykuje mikrodawki punktowo bezpośrednio w ognisko problemu lub obok niego lub na cały obszar problemowy.

Mezoterapia igłowa pomaga przy wielu problemach:

  • Zmarszczki o dowolnej głębokości
  • Trądzik, blizny potrądzikowe, rozstępy, przebarwienia, trądzik różowaty i inne patologie naczyniowe.

Prowadzona w ten sposób terapia witaminowa daje dobre efekty. Ilość zabiegów zależy od konkretnego problemu.

Zabiegi kosmetyczne – mikrodermabrazja

Zmiany związane z wiekiem, ślady trądziku, plamy starcze można usunąć w gabinecie kosmetycznym za pomocą takiego zabiegu jak mikrodermabrazja. Dzięki niej można usunąć wszystkie widoczne wady skóry. Jej istota polega na tym, że za pomocą specjalnego aparatu kosmetyczka usuwa górną warstwę naskórka i rozpoczyna się regeneracja komórek i aktywna produkcja kolagenu. Skóra staje się gładsza, znikają drobne zmarszczki, zaskórniki, nierówności skóry.

Zabieg przeprowadzany jest za pomocą specjalnego aparatu, głowica pokryta jest specjalną powłoką (drobne kryształy pyłu diamentowego). W zależności od problemów dobiera jest głowica o różnym stopniu ścieralności.

Dodatkowo urządzenie jest wyposażone w specjalny system próżniowy. Dzięki temu warstwa rogowa naskórka jest natychmiast wciągana do urządzenia. Oprócz funkcji głównej podciśnienie spełnia również funkcje pomocnicze: poprawia krążenie krwi, procesy metaboliczne, zmniejsza prawdopodobieństwo obrzęku, pełni funkcję drenażu limfatycznego.

Mikrodermabrazja składa się z 5-10 zabiegów z częstotliwością 10-14 dni. Korzystając z usług gabinetu kosmetycznego można mieć pewność, że kosmetyczka używa wyłącznie profesjonalnych produktów najwyższej jakości. Każdy klient może liczyć na indywidualny dobór kosmetyków dopasowanych do cech skóry.

angielski niemiecki hiszpański francuski