Ile trwa naprawa blacharska? Jeśli Twój samochód musi być poddany naprawie blacharskiej to możesz się zastanawiać, jak długo to będzie trwać. Samochód jest niezwykle potrzebny w dzisiejszych czasach. Niezależnie od tego, czy chodzi o załatwianie spraw, dojazd do pracy, czy też przyjemne spędzanie wolnego czasu, utknąłeś bez swojego pojazdu i masz nadzieję, że warsztat samochodowy rozumie Twoją potrzebę posiadania go z powrotem raczej wcześniej niż później. Dziś omówimy terminy napraw i jak długo potrwa, aby mieć swój samochód z powrotem. Dobry lakiernik z lakierni samochodowej wykona swoją pracę tak szybko, jak to możliwe.

Typ uszkodzeń

Ważnym pytaniem jest, jak poważne jest uszkodzenie? Czy mówimy o drobnych uszkodzeniach kosmetycznych, takich jak zadrapania lub małe wgniecenia, czy o poważnych wgnieceniach i wielu złamanych elementach? A co z zakresem uszkodzeń? Czy uszkodzenie jest odizolowane tylko do jednego panelu, czy też dotkniętych jest wiele paneli?

Co z różnymi systemami samochodu (np. nadwozie, elementy mechaniczne, elementy elektryczne, itp.) Czy to tylko karoseria i lakier, o których mówimy, czy też naprawa będzie bardziej skomplikowana, włączając w to prace przy silniku, zawieszeniu, poduszkach powietrznych i elektryce/programowaniu? Wreszcie, czy części będą musiały być wymienione? Jeśli tak, to czy części są łatwo dostępne?

Po pierwsze, chcemy omówić ogólną powagę szkody. Małe uszkodzenia kosmetyczne zazwyczaj nie wymagają dużo czasu na naprawę. Prosta rysa na lakierze, lub wgniecenie wielkości piłki golfowej w panelu, zajmie około 4-5 dni (dla pierwszego panelu, i 1-2 dni ekstra za każdy dodatkowy uszkodzony panel). Jak wygląda wówczas proces naprawy? Pojazd jest demontowany, aby w pełni zidentyfikować wszystkie istniejące uszkodzenia. Wycena naprawy zostaje sfinalizowana. Wgniecenia zostają wyprostowane, a rysy usunięte z karoserii.

Uszkodzone elementy są wymieniane. Uszkodzone panele są lakierowane i utwardzane termicznie. Pojazd zostaje ponownie złożony i poddany szczegółowej obróbce. Przeprowadzane są końcowe kontrole jakości. Naprawy powypadkowe, w tym naprawa blacharska samochodu, są bardziej skomplikowane ze względu na wielkość powstałych uszkodzeń. Samochód, który uczestniczył w wypadku musi być skrupulatnie sprawdzony.

Skomplikowane uszkodzenia

Ile trwa naprawa blacharska?Co zrobić, jeśli uszkodzenie obejmuje więcej niż tylko kosmetyczne wgniecenia i zadrapania? Co zrobić, jeśli uszkodzenie dotyczy ramy, zawieszenia, silnika/przeniesienia napędu, poduszek powietrznych lub innych elementów, które ulegają uszkodzeniu sporadycznie, ale nie często. Jeśli rama została w jakikolwiek sposób uszkodzona, należy przynajmniej dokonać dokładnych pomiarów, aby opracować plan naprawy.

Proces pomiaru polega na zamocowaniu pojazdu na przeznaczonej do tego celu maszynie do pomiaru ramy, a następnie za pomocą systemu weryfikacji laserowej uzyskuje się kompletne wymiary pojazdu oraz informacje o tym, jak bardzo samochód odchylił się od miejsca, w którym powinien się znajdować. Sam proces pomiaru to dodatkowy 1 dzień, a jeśli trzeba będzie dokonać korekty ramy, konieczny będzie drugi dzień.

Uszkodzenia zawieszenia/hamulców/układu kierowniczego – jeśli któryś z tych elementów jest uszkodzony, nie ma możliwości jego naprawy, musi zostać wymieniony na nowy. Ta część naprawy nie trwa długo, zazwyczaj 1 dzień, ale pozyskanie części może zająć od 1 dnia do 1 tygodnia, w zależności od roku, marki i modelu samochodu. Następnie rozważamy zakres uszkodzeń. Za każdy kolejny uszkodzony panel należy doliczyć kolejny dzień na naprawę. Przykład: uszkodzenie jednych drzwi zajmie około 4-5 dni, ale uszkodzenie dwojga drzwi zajmie około 6-7 dni. Jeśli cała strona samochodu musi być naprawiona i polakierowana, 2 tygodnie to bezpieczny zakład.

Części do wymiany

Wreszcie, musimy wziąć pod uwagę uszkodzone części, które wymagają wymiany. Ta część naprawy może czasami spowodować zator, gdzie pojazd gotowy do naprawy, ale części nie są natychmiast dostępne. W zależności od samochodu, producent może, ale nie musi mieć części pod ręką, a to może wydłużyć czas naprawy. Zazwyczaj części, które nie są dostępne od ręki tego samego dnia, mogą być dostarczone następnego dnia, dlatego też 1-2 dniowy okres oczekiwania jest powszechny, aż wszystkie części zostaną dostarczone.

Aby zapewnić szybszą naprawę, możemy zorganizować zamówienie części jeszcze przed oddaniem pojazdu do naprawy, co skróci czas oczekiwania na zwrot samochodu o co najmniej jeden dzień. Wgniecenia, wgniecenia, zadrapania i inne rodzaje uszkodzeń samochodu nigdy nie powinny być lekceważone. Oprócz nieprzyjemnego wyglądu, tego typu uszkodzenia mogą ukrywać inne, poważniejsze problemy, takie jak wygięta rama lub zatarty silnik. Jeśli niedawno miałeś wypadek samochodowy, koniecznie oddaj swój samochód do naprawy w serwisie blacharsko-lakierniczym.

Potrzebujesz kogoś z odpowiednim doświadczeniem i przeszkoleniem, aby upewnić się, że wszystko jest zrobione poprawnie, a efekt końcowy jest wysokiej jakości. Blacharstwo i lakiernictwo samochodowe powinny być wykonane przez dobrego blacharza.

angielski niemiecki hiszpański francuski