Jak przymocować siatkę do trampoliny? Zakup trampoliny wiąże się z koniecznością jej złożenia co dla niektórych może być dosyć problematyczną kwestią. Sporo osób zastanawia się nad tym, jak przymocować siatkę do trampoliny oraz inne niezbędne elementy tego urządzenia. Z myślą o nich przygotowaliśmy niniejszy artykuł. Tłumaczymy w nim krok po kroku, jak należy składać trampoliny. Zapraszamy do lektury. 

Trampolina – najważniejsze zalety

Trampolina to urządzenie, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością zarówno w Polsce jak i na całym świecie. Cenią ją wszyscy, którzy lubią aktywnie oraz miło spędzać czas na świeżym powietrzu. Aktywność fizyczna na trampolinie często podoba się nawet tym, którzy nie przepadają za wymagającymi ćwiczeniami. Za pomocą trampoliny można wykonywać naprawdę wysokie skoki oraz ciekawe akrobacje. Taki sprzęt może sprawić niepowtarzalną frajdę nie tylko dzieciom, ale również osobom dorosłym. Omawiany sprzęt można wykonywać nie tylko do zabawy, ale również do poprawy swojej sylwetki. Skoki na trampolinie świetnie wpływają na naszą sylwetkę, dlatego mogą być interesującą alternatywą dla klasycznych zajęć fitness. Wykonywanie ćwiczeń oraz aktywna zabawa na trampolinie ma naprawdę cały ogrom zalet. Warto wiedzieć o tym, że godzina skakania na trampolinach może nam nawet pomóc w spaleniu 1000 kalorii. Dla osób, którym zależy na spaleniu swojej tkanki tłuszczowej, taka aktywność fizyczna połączona ze świetną zabawą na pewno przypadnie do gustu. Wykonywanie ćwiczeń fizycznych na trampolinach powoduje, że cała kondycja fizyczna naszego organizmu ulega znacznej poprawie. Warto również wiedzieć o tym, że systematyczne wykonywanie takich ćwiczeń może również pomóc nam w wymodelowaniu sylwetki bez nadmiernego obciążania stawów. Oprócz tego, ćwiczenia na trampolinie usprawniają krążenie krwi oraz poprawiają wydolność oddechową organizmu. Osoby, które dość często wykonują ćwiczenia na trampolinach, zauważają u siebie także polepszenie zmysłu równowagi oraz koordynacji ruchowej. Jeśli nasze dzieci zmagają się z nadwagą, trampolina także będzie świetnym pomysłem. Dzieci nie lubią restrykcyjnych diet ani trudnych ćwiczeń fizycznych. Skakanie na trampolinie będzie dla nich samą przyjemnością, dlatego zakup takiego urządzenia będzie naprawdę absolutnym strzałem w dziesiątkę. Ponadto, zabawa na trampolinie może również pomóc z rozładowaniem energii u dzieci, u których obserwujemy wzmożoną agresję oraz nadpobudliwość. Kilkugodzinny wycisk na trampolinie z pewnością sprawi, że nasi milusińscy nie będą już mieli siły na kolejne emocjonujące wrażenia. 

Wszystkie te informacje udowadniają, że naprawdę warto podjąć decyzję o zakupie takiego sprzętu. Gdy już się w nią zaopatrzymy, musimy przystąpić do jej złożenia. Poniżej prezentujemy szereg wskazówek na to, jak poprawnie należy składać trampoliny. 

 Zobacz również:

Jak złożyć trampolinę – najważniejsze porady i wskazówki 

Każda trampolina może nieco się różnić swoim wyglądem lub zastosowanymi cechami konstrukcyjnymi, dlatego zalecamy przede wszystkim, aby w pierwszej kolejności zapoznać się z instrukcją obsługi załączoną przez producenta. W pierwszej kolejności należy zamontować stelaż. Składamy zatem nogi trampoliny. Do tego celu należy użyć różnych nakładek, śrub i sprężyn. Trzeba postępować zgodnie z instrukcją producenta. Gdy uda nam się już złożyć nogi, w okrąg układamy części stelaża. Przykręcamy je. Gdy złożymy ramy nogi, umieszczamy je w łącznikach oraz przykręcamy. W ten oto sposób uzyskujemy stelaż i możemy przystąpić do dokręcenia wszystkich śrub w stelażu oraz w nogach. Kolejno montujemy stabilizatory. 

Montaż sprężyn w trampolinie 

Jedną z końcówek sprężyny należy zamontować na haczyku przy batucie, z kolei drugą umieszczamy w ramie stelaża. Do naciągnięcia sprężyn warto użyć specjalnego przyrządu. Powinien on być dołączony przez producenta. Gdy uporamy się ze sprężynami, układamy na macie pokrowiec. Należy jednak pamiętać o tym, aby jego otwory pasowały do otworów zlokalizowanych w rami trampoliny. 

Montaż ramion trampoliny 

Montaż ramion w trampolinie należy zacząć od umieszczenia zawiasów przy otworach w pokrowcu. Potem przychodzi czas na złożenie ramion zgodnie z instrukcją podaną przez producenta. Gdy ramiona będą już złożone, umieszczamy je w otworach pokrowca oraz przykręcamy je do zawiasów. Potem zabezpieczamy zawiasy za pomocą osłony. Na sam koniec podnosimy ramiona i doprowadzamy do ich połączenia. 

Jak przymocować siatkę do trampoliny? 

Jak trzeba przymocować siatkę do trampoliny? Trzeba ją przymocować do ramion i sprężyn. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że najważniejsze jest tutaj jej symetryczne naciągnięcie ze wszystkich stron. Jeśli będziemy o tym pamiętać, na pewno siatka będzie zamontowana w sposób prawidłowy. 

Montaż drabinki

Ostatnia rzecz to montaż drabinki. Z elementów dołączonych przez producenta składamy drabinę, a potem przyczepiamy ją do ramy we właściwym miejscu. Jak widać, złożenie trampoliny wcale nie jest takie trudne. Jesteśmy pewni, że dzięki temu poradnikowi montaż trampoliny nie będzie dla Państwa problemem.