Rekuperacja z Wrocławia: montaż systemów rekuperacji to jedno z kluczowych działań naszej firmy. Od dawna zajmujemy się zawodowo montażem płytowych i obrotowych wymienników ciepła. System rekuperacji składa się z dużej liczby urządzeń i materiałów, w których każdy element spełnia swoją funkcję. Stworzenie projektu wentylacji nawiewno-wywiewnej przy minimalnym zużyciu energii jest głównym zadaniem inżynierów i projektantów naszej firmy. W tym celu stosujemy szereg metod i technologii. Jedną z takich metod jest wprowadzenie do systemu rekuperatorów. Zamówienie systemu rekuperacji we Wrocławiu jest korzystnym rozwiązaniem pod względem kosztów, czasu montażu i niezawodności sprzętu.

Rekuperacja we Wrocławiu – opis i zasada działania

Rekuperator powietrza to urządzenie, które umożliwia oddanie ciepła powietrza wywiewanego do układu nawiewnego do ponownego wykorzystania poprzez wymianę ciepła. W takim przypadku schemat ruchu nośników ciepła może być współprądowy i przeciwprądowy. Istnieje kilka rodzajów rekuperatorów np.: płytowe, obrotowe. Jednocześnie niektóre modele przeznaczone są do montażu wewnątrz ściany, inne są zawieszane na ścianie wewnątrz budynku, a jeszcze inne montuje się na zewnątrz. Projekt wentylacji budynku biurowego lub mieszkalnego może obejmować różnego rodzaju rekuperatory. Skontaktuj się z naszymi specjalistami, a dobierzemy najlepszy system rekuperacji. We Wrocławiu zdobyliśmy duże doświadczenie w projektowaniu oraz instalowaniu takiego sprzętu, gwarantujemy także serwis i naprawy.  

Cena systemu rekuperacji we Wrocławiu

Koszt systemu odzysku powietrza w domu zależy od:

  • Charakterystyka techniczna budynku: powierzchnia, układ, materiał i grubość ścian i stropów, wymiary otworów okiennych i drzwiowych, rodzaj okien, drzwi, warunki atmosferyczne w miejscu budowy.
  • Rodzaj wybranego sprzętu i ilość urządzeń potrzebnych do sprawnego działania systemu rekuperacji we Wrocławiu w prywatnym domu.
  • Aby to zrobić, doświadczeni specjaliści z naszej firmy przeprowadzają obliczenia wentylacyjne, wybierają najbardziej odpowiedni sprzęt do systemu odzyskiwania powietrza dla prywatnego domu – cena zależy od tych czynników.

Jeśli zdecydujesz się zmienić warunki w swoim domu na lepsze i chcesz odzysk powietrza, skontaktuj się z nami. Dobierzemy wszystko, czego potrzebujesz, wykonamy wysokiej jakości instalację rekuperacji, abyś cieszył się efektem: czystym powietrzem i oszczędnością na ogrzewaniu.

Kluczowe wartości firmy montując systemy rekuperacji we Wrocławiu

Indywidualne podejście

Każdy kontakt z nami to wyzwanie, którego celem jest znalezienie unikalnego, indywidualnego rozwiązania dla każdego obiektu. Dlaczego to jest ważne? Każdy obiekt jest indywidualny pod względem lokalizacji i dostępności różnych zasobów energetycznych, a co najważniejsze życzeń klienta.

Efektywność

Każdy z nas wykonuje swoją pracę jak najefektywniej, co pozwala nam na jej utrzymanie na najwyższym poziomie. Dlaczego to jest ważne? Nie tylko terminowa reakcja, ale także szybsza niż konkurencja, daje nam przewagę bycia wysłuchanym przed wszystkimi i niesie korzyści, które tylko my mamy.

Wsparcie

Rekuperacja z Wrocławia
Rekuperacja z Wrocławia

Niezależnie od stanowiska pomagamy klientom w imieniu firmy. Oto trzy główne obowiązki wsparcia klienta: konsultacje i informowanie o sprzedaży sprzętu do rekuperacji we Wrocławiu, wsparcie w zakupie sprzętu, regulacja, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Dlaczego to jest ważne? Im lepsze i bardziej dostępne będą konsultacje i informacje, tym łatwiej klientowi dokonać właściwego wyboru. Im jaśniejsze i bardziej lojalne wsparcie sprzedaży, tym większa motywacja klienta do kolejnego zamówienia. Im bardziej profesjonalna instalacja, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, tym dłuższe relacje z klientem.

Duży asortyment rekuperatorów pozwala nam na posiadanie większej ilości rozwiązań w celu zaspokojenia potrzeb klienta w konkretnym obiekcie. Nowe produkty zawsze przyciągają uwagę zarówno nowych, jak i stałych klientów. Największą wartością naszej firmy są ludzie. Dlatego stale dbamy o to, aby nasi pracownicy mieli najwyższy poziom inspiracji i profesjonalizmu. Nikt nie jest w stanie zrobić czegoś sensownego bez pomocy wysoko wykwalifikowanego zespołu.

Montaż systemów rekuperacji we Wrocławiu

W systemach wentylacyjnych z odzyskiem ciepła przewidziano dwa kanały – nawiewny i wywiewny. W porównaniu z konwencjonalną wentylacją nawiewną, instalacja systemu z wymiennikiem ciepła będzie droższa, ponieważ trzeba będzie wybić dodatkowe otwory w ścianie i poprowadzić kanały powietrzne. Nie ma jednak zasadniczych różnic technicznych pomiędzy instalacją wentylacji nawiewnej i nawiewno-wywiewnej. Tyle tylko, że jeśli zastosuje się rekuperatory z drenażem, to konieczne będzie również ułożenie rury drenażowej.

Kanały powietrzne w instalacjach z rekuperacją muszą być izolowane termicznie, aby nie dochodziło do kondensacji pary wodnej na ścianach z powodu różnic temperatur. Nasi specjaliści rekuperację we Wrocławiu najczęściej montują w pomieszczeniach gospodarczych, aby ich hałas nie był słyszalny w mieszkaniu. Czasami montujemy na suficie w korytarzu, ale częściej w garderobie lub na loggiach lub na przeszklonych balkonach. Wymienniki ciepła z drenażem są instalowane tylko w pomieszczeniach o dodatniej temperaturze.

Wybierając wentylację termiczną, konieczne będzie przeprowadzenie wstępnych obliczeń, biorąc pod uwagę charakterystykę pomieszczeń i budynków, powierzchnie wentylowane, cechy produkcyjne i funkcjonalne przeznaczenie pomieszczeń. Następnie można już określić wymagany typ rekuperatora oraz budżet, który można przeznaczyć na zakup i instalację systemu.