Rozwój eko-designu, różnorodność stylów we wnętrzu, a także prosta obsługa, pozwoliły roletom poziomym na trwałe zająć miejsce we wnętrzu. Te osłony okienne równomiernie rozprowadzają oświetlenie w pomieszczeniu, niezależnie od rodzaju okna, blokując strumień świetlny. Rolety Wrocław wykonane z ekologicznego materiału utrzymują również powietrze w czystości, poprawiają izolację akustyczną i są trwałe. Są najbardziej popularne, ze względu na to, że ich konstrukcja, a także automatyczne sterowanie, pozwala pozbyć się kurzu z domu, w razie potrzeby można je łatwo łączyć z zasłonami lub firankami.

Poziome rolety z Wrocławia

Na tle licznych tradycyjnych zasłon, rolety poziome niewątpliwie zyskują na swojej estetyce. Prezentowane są dziś we wszystkich możliwych stylach i odmianach, aranżując wnętrze, dodają solidności każdemu pomieszczeniu. Ale jak zrozumieć, który rodzaj rolet z Wrocławia jest najbardziej odpowiedni?

Nie ma absolutnego faworyta w materiale, z którego wykonane są rolety poziome. Mogą być produkowane z naturalnych materiałów, na przykład drewna i bambusa lub z tkanin z dodatkiem poliestru. Rolety drewniane to estetyka luksusu i komfortu, naturalne odcienie kawy i wina. Uzupełnieniem jest powłoka lakiernicza, która nadaje produktowi atrakcyjny delikatny połysk oraz ochronę przed brudem i kurzem. Aby stworzyć jasną przestrzeń, odpowiednie będą bambusowe rolety poziome, ponieważ to niezwykła opcja, żywy mebel, ochrona przed słońcem. A użycie bambusa jako materiału przyjaznego dla środowiska eliminuje skutki alergiczne u dzieci.

Właściwości ochronne poziomych rolet z Wrocławia

Jako element dekoracyjny wnętrza sprawdziły się również aluminiowe rolety poziome. Dzięki specjalnej farbie pozwalają nie stykać się z bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. I oczywiście plastikowe rolety są jednymi z pierwszych rodzajów, które pojawiły się na rynku. We wszystkich swoich właściwościach nie ustępują poprzednim odmianom, plastikowe modele to niezmienna klasyka, która doskonale sprawdzi się w każdym wnętrzu. Ich wygląd od momentu pojawienia się to różnorodne możliwości, zestawienia we wnętrzu, które dodają kontrastu i urozmaicenia projektowi. Ostatnio w technikach produkcyjnych stosowane są specjalne farby odblaskowe, które zwiększą stopień ochrony pomieszczenia przed przenikaniem promieni ultrafioletowych.

Polecamy szczególnie:

Wybierając rolety do swojego mieszkania, zyskuje się ochronę przed słońcem, wytyczenie przestrzeni bez dodatkowych kosztów. I oczywiście rolety poziome to przede wszystkim piękny design, wygoda i przytulność w domu. Sprzedawca rolet z Wrocławia oferuje dużą gamę wzorów, dlatego przed zakupem można obejrzeć zdjęcia tych osłon, dobrać odpowiednie kolory i obliczyć koszt rolet.

Dzień-noc to niezwykle funkcjonalne rolety z Wrocławia

Pojawiając się na rynku rolet, nie tylko stały się doskonałą alternatywą dla istniejących modeli osłon przeciwsłonecznych, ale także zaoferowały klientom dość dużą funkcjonalność, wyróżniającą ich na tle konkurencji.

Cechy rolet z Wrocławia to:

      • Zaktualizowany system sterowania wpadaniem promieni słonecznych.
      • Obecność podwójnej tkaniny, która pozytywnie wpływa na wygląd rolet i służy jako dodatkowa regulacja strumienia świetlnego.
      • Możliwość wyboru jednej z wielu opcji różniących się konstrukcją, rodzajem zapięcia, a także szerokością lameli.
Rolety Wrocław
Rolety Wrocław

Jednocześnie poziome rolety dzień-noc są zaskakująco stylowe, co pozwala zastosować je w każdym typie wnętrza, dopełniając pomieszczenie geometrycznym akcentem. Zasada ściemniania w każdym z istniejących i oferowanych typów rolet z Wrocławia jest taka sama. Jedynie konstrukcja, szerokość lameli i sposób mocowania mogą się różnić. Wszystko to pozwala używać ich nie tylko na oknach drewnianych, ale także plastikowych o różnych rozmiarach.

Klasyczny typ rolet dzień-noc oferuje standardową konstrukcję, która obejmuje ramę montowaną na oknie, a także poziome pasy o różnym stopniu przepuszczalności światła. Pomaga to dokładniej określić ilość światła przepuszczanego do pomieszczenia. Typ klasyczny nadaje się do wszystkich wnętrz, ponieważ uosabia stabilność klasycznych rzeczy.
Rolety mini dzień-noc to zredukowana kopia wersji klasycznej. Ten rodzaj rolet został zaprojektowany tak, aby pasował do skrzydeł okiennych. Zredukowane wsporniki i systemy mocowania harmonijnie prezentują się nie tylko w połączeniu z roletami, ale także z firankami. Ostatni typ rolet tego typu posiada konstrukcję kasetową, co wyróżnia go spośród innych. Tkanina rolet kasetowych musi być przechowywana w specjalnym schowku, który po zamontowaniu staje się integralną częścią okna. Pomaga to płynnie otwierać okna bez konieczności regulacji zwisającego materiału.

Pielęgnacja poziomych rolet dzień-noc

Ważnym punktem, na który warto zwrócić uwagę, jest łatwość pielęgnacji zakupionych rolet. Dzięki temu, że wszystkie materiały użyte do stworzenia tego typu modeli przechodzą kilka etapów obróbki i są odporne na kurz, brud i wilgoć, ich pielęgnacja będzie przyjemna i prosta. W celu oczyszczenia powierzchni wystarczy przetrzeć materiał sztywną szczotką lub wilgotną gąbką.