Zabieg kosmetologiczny botox – likwidacja zmarszczek: chirurgia plastyczna i kosmetologia osiągnęły obecnie tak wysoki poziom rozwoju, że specjaliści są w stanie skorygować związane z wiekiem zmiany z wysoką skutecznością. Dotyczy to szczególnie obszaru twarzy, w którym kosmetolodzy mogą wygładzić zmarszczki. Ten rodzaj zmarszczek jest liniowymi fałdami skóry, które pojawiają się w wyniku stale powtarzających się ruchów odpowiednich mięśni. Z reguły zmarszczki na twarzy są zmianą związaną z wiekiem, której towarzyszy zmniejszenie elastyczności i jędrności skóry, a także jej zwiotczenie. Skutecznym środkiem jest botox likwidacja zmarszczek jest szybka a uzyskany efekt wygładzenia skóry utrzymuje się długo.

Jak powstają zmarszczki na twarzy?

Zmarszczki mimiczne są programowane na poziomie genetycznym. Jeden koniec mięśni twarzy przyczepia się do kości czaszki, a drugi bezpośrednio do skóry. Skurcz mięśni twarzy nazywa się terminem mimika twarzy. Z reguły zmarszczki tworzą się w miejscach, w których mięśnie są stale aktywne. Skurcz mięśni prowadzi do marszczenia i skracania skóry. Kiedy mięsień się rozluźnia, wraca do swojej pierwotnej pozycji, w wyniku, czego skóra również się rozciąga. Im starsza osoba, tym mniej elastyczności ma skóra. Ponadto częste skurcze mięśni twarzy prowadzą do powstawania zmarszczek na czole, na dolnej i górnej wardze, na nosie i kącikach oczu. Z czasem zmarszczki na twarzy stają się statyczne, to znaczy są widoczne nawet przy spokojnym wyrazie twarzy. Wtedy wiele osób udaje się do kliniki medycyny estetycznej i poddaje się zabiegowi z wykorzystaniem botoksu, likwidacja zmarszczek jest szybko zauważalna i pozostawia długi efekt .

Botox – likwidacja zmarszczek: wskazania do zabiegu

Punktowe wstrzyknięcie mikrodawek toksyny botulinowej wygładza skórę i wygładza jej powierzchnię, nie zakłócając normalnego procesu dopływu krwi i odżywiania wszystkich warstw naskórka. Ponadto stężenie substancji czynnej w preparacie jest tak małe, że ryzyko odrzucenia i reakcji alergicznych jest całkowicie wykluczone. Botox podawany jest we wstrzyknięciu domięśniowym. Procedura nie zajmuje dużo czasu, ale zanim będzie wykonana, konieczna jest konsultacja z kosmetologiem, aby zidentyfikować wskazania.

Wskazania do stosowania botoksu:

Za pomocą botoxu likwidacja zmarszczek jest najbardziej efektywna, można pozbyć się wielu oznak starzenia się skóry i wyeliminować niektóre wady, takie jak:

 • Kurze łapki
 • Zmarszczki mimiczne w okolicy czoła, oczu, nosa, brody.
 • Korygować kształt brwi.

Działanie botoxu przy likwidacji zmarszczek

Działanie zastrzyków z botoksu opiera się na blokowaniu impulsów nerwowych, co zapewnia długotrwałe rozluźnienie mięśni. W wyniku korekcji zmarszczek skóra nad mięśniami zostaje wygładzona, zwykłe zmarszczki i fałdy nie tworzą się, a dotychczasowe wkrótce stają się niewidoczne. Pozwala to skutecznie walczyć nawet z głębokimi zmarszczkami na twarzy. Już w pierwszym tygodniu zauważalne są wyniki zabiegu. Krążenie krwi nie jest zaburzone, tkanki nie zanikają.

Botox – likwidacja zmarszczek: przebieg zabiegu

Zabieg kosmetologiczny botox - likwidacja zmarszczekKosmetolog oblicza dokładną ilość botoxu do wstrzyknięcia , co zapewnia zachowanie naturalnego wyrazu twarzy. Terapia botulinowa obejmuje tymczasowe zablokowanie połączeń nerwowo-mięśniowych. Jednocześnie nie dotyczy to ani jednego włókna (nerwowego ani mięśniowego). Przed wstrzyknięciem kosmetolog przemywa dany obszar skóry i dezynfekuje go. Botox wstrzykiwany jest za pomocą bardzo cienkiej igły w mięśnie twarzy, których aktywność musi zostać zmniejszona.

Po zakończeniu procedury skóra jest chłodzona i przemywana środkiem antyseptycznym. Terapia botox przy likwidacji zmarszczek nie jest bardzo bolesną procedurą. Jeśli ktoś ma bardzo wrażliwą skórę, kosmetolog z pewnością zaproponuje znieczulenie miejscowe za pomocą specjalnego kremu. Pomoże to uniknąć dyskomfortu podczas zabiegu. Sama procedura trwa od 20 do 30 minut.

Przeciwwskazania do zabiegu botox – likwidacja zmarszczek

 • Zaburzenia nerwowo-mięśniowe
 • Hemofilia
 • Nadwrażliwość na botox
 • Procesy zapalne
 • Okres zaostrzenia chorób przewlekłych.

Ponadto stosowanie toksyny botulinowej nie jest możliwe u kobiet w okresie laktacji lub kobiet w ciąży.

Botox – likwidacja zmarszczek: efekty

 • Zmarszczki na czole, wokół oczu oraz w dolnej części twarzy zaczną znikać w ciągu 5 dni po terapii botuliną.
 • Zostaną całkowicie wygładzone 1-2 tygodnie po zabiegu. 
 • Zastrzyki pozwalają nie tylko napiąć skórę, ale także poprawić różne defekty na przykład asymetrię twarzy.
 • Zabieg jest uniwersalny, eliminacja zmarszczek metodą iniekcji jest odpowiednia zarówno dla kobiet i mężczyzn.

Jak często trzeba wykonywać zabieg dla podtrzymania efektu?

Efekt zastosowania botoxu dla likwidacji zmarszczek trwa od 3 do 4 miesięcy, dlatego zastrzyki należy powtarzać regularnie. Ale są dobre wieści tzn. koszt. Ceny za zabieg są dość przystępne, a wynik jest tego wart. Ponadto efekt po kolejnych zastrzykach z reguły utrzymuje się nieco dłużej. W przypadku wielu osób mięśnie przez długi czas zupełnie nie zapamiętują aktywności i bardzo powoli się poruszają.

angielski