Lombard kojarzy nam się z miejscem, w którym w razie problemów finansowych jesteśmy w stanie zastawić złoty łańcuszek czy też swój telefon komórkowy. W zamian otrzymujemy gotówkę oraz czas na przykład 30 dni na wykup towaru wraz z prowizją. Jednak nie powinniśmy tylko w ten sposób traktować lombardu. Jest to miejsce, z którego usług każdy z nas może skorzystać. Dowiedzmy się jakimi ofertami zaskoczyć może nas lombard w Warszawie.

Pożyczki pod zastaw przedmiotów

W każdym mieście znajdziemy lombard. Co ciekawe nie są to pojedyncze lombardy, ale jest ich cała masa. Można zauważyć przechadzając się po mieście, że jest ich coraz więcej. Skoro powstają tak szybko, to tylko możemy się domyślić jak duże jest zapotrzebowanie https://www.lombard-vip.pl/regulamin/. Znajdziemy lombard w Warszawie prywatny, jak i także całe sieciówki, które pracują na terenie całej Polski. Zanim skorzystamy z usług danego lombardu sprawdźmy czy może się pochwalić dobrymi opiniami w sieci oraz czy jest to miejsce, w którym znajdziemy wszystko to, co nas interesuje. 

Pierwsza oferta lombardu w Warszawie to najzwyklejsze pożyczki pod zastaw przedmiotów. Zatem gdy potrzebujemy gotówki na przykład na zapłacenie rachunków śmiało możemy pójść do lombardu z czymś cennym i otrzymać w zamian gotówkę. Wiele osób dopytuje co możemy zastawić w lombardzie? W zasadzie to nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Możemy zastawić prawie wszystko. Najbardziej popularna jest cenna biżuteria na przykład złota, srebrna czy też z kamieniami szlachetnymi. Wiele osób postanawia zastawić sprzęt elektroniczny. Najczęściej decydujemy się zastawiać telefony komórkowe, tablety, komputery, konsole czy też telewizory. W lombardzie zastawić także możemy obrazy, rzeźby, płyty winylowe oraz antyki. Zostawimy także meble czy też elementy dekoracyjne. Jedyne czego najczęściej lombardy nie przyjmują to ubrania czy też rośliny.

Oczywiście poza takimi „drobnostkami” klienci zastawiają także konkrety. Co mamy tutaj na myśli? Na myśli mamy prawdziwe dzieła sztuki o wysokiej jakości, samochody czy też nawet mieszkania. Oczywiście za tę grupę przedmiotów nie otrzymamy od razu pieniędzy. Konieczna jest dokładna wycena. Nie powinno nas to jednak dziwić, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to cenne.

Zakupy w lombardzie

 Lombard w Warszawie możemy także potraktować jako miejsce, w którym możemy robić zakupy. W lombardzie bardzo często pojawiają się osoby, które poszukują jakiś przysłowiowych „perełek”. W lombardzie znajdziemy niesztampową biżuterię, ciekawe antyki czy też szaloną twórczość artystyczną. W sklepach wiele takich rzeczy nie znajdziemy. Możemy także kupić sprzęt w niższej cenie. Oczywiście sprzęt elektroniczny jest używane, ale znajdziemy także sprzęt bardzo dobrze zachowany. W związku z tym może nam służyć jeszcze latami. Wielokrotnie klienci zastawiają czy też sprzedają w lombardzie sprzęt prawie nowy. Kupno takiego sprzętu jest naprawdę sporą okazją. Nic tylko korzystać. Można się spotkać z osobami, które poniekąd się wstydzą kupowania rzeczy w lombardzie. Naprawdę nie ma czego się wstydzić. Są to zakupy jak każde inne.

Zastaw to nie to samo, co sprzedaż

Powiedzieliśmy sobie już o zastawie przedmiotów w lombardzie. Wówczas mamy dany okres na wykup. Po tym czasie dany przedmiot przechodzi na własność lombardu i mogą go swobodnie kupić. W okresie zastawu nie mogą wystawić na przykład telewizora czy też pierścionka na sprzedaż. Są związani umową z osobą wystawiającą. Zupełnie inaczej ma się sprawa przy sprzedaży przedmiotów. Gdy potrzebujemy gotówki i udajemy się do lombardu na przykład z naszym telefonem komórkowym, to pierwsze o co pyta nas obsługa to kwestia tego, czy chcemy telefon zastawić czy też sprzedać. Decydują się na zastaw otrzymamy niższą cenę niż w momencie zdecydowania się na sprzedaż https://www.lombard-vip.pl/telefony/. W momencie podpisania umowy sprzedaży automatycznie nie mamy już żadnych praw do danego przedmiotu. Zatem otrzymujemy więcej gotówki, ale jednak tracimy przedmiot raz na zawsze. Jak to się mówi – coś za coś.

Procedura zastawu lub sprzedaży

Wiemy już, że udając się do lombardu w Warszawie jesteśmy zobowiązani do podpisania umowy. Jakie jeszcze warunki musimy spełnić, aby transakcja się powiodła. Na pewno musimy mieć ze sobą dokument ze zdjęciem. Odpowiedni będzie dowód osobisty, prawo jazdy czy też paszport. W większości wypadków zastawiając na przykład sprzęt elektroniczny będziemy poproszeni o przekazanie sprzedawcy dowodu własności. Sprawę załatwi na przykład faktura zakupu wystawiona na nasze nazwisko. I po kłopocie. Pamiętajmy, że oddając przedmioty do lombardu musi to być kompletny zestaw. Na przykład nie możemy oddać telefonu komórkowego bez ładowarki czy też telewizora bez pilota. Ta część akurat jest logiczna.

Zatem nie obawiajmy się robić interesów w lombardzie. Czasem lombard okazuje się ostatnią deską ratunku. Odwiedzajmy lombard regularnie gdy lubimy antyki, niespotykaną biżuterię czy też inne bibeloty. Co najważniejsze – w lombardach można, a nawet trzeba się targować. Zapamiętajmy sobie te wskazówki.

 

en