Jak wybrać najlepszy klimatyzator do mieszkania? W końcu dzisiaj oferta domowych i biurowych systemów klimatyzacyjnych w Warszawie jest po prostu ogromna. Jednak większość z nich jest w zasadzie taka sama, tylko pod różnymi markami. Nie powinieneś też skupiać się na hasłach reklamowych, ponieważ jest to nagi marketing. Klimatyzacja w Warszawie – nasza firma działa na terenie stolicy od dawna i zajmujemy się sprzedażą, montażem, serwisem i naprawą klimatyzacji. W tym czasie zebraliśmy najważniejsze informacje dotyczące jakości, niezawodności i łatwości użytkowania sprzętu klimatycznego wszystkich wiodących marek.

Systemy klimatyzacji w Warszawie do domu i biura

Kluczową ideą naszej firmy zajmującej klimatyzacją w Warszawie zawsze jest dostarczanie klientom obiektywnej informacji i oferowanie naprawdę wysokiej jakości produktu, który faktycznie skutecznie spełnia swoją funkcję. Wśród tysięcy modeli na rynku znajdziemy te, które są najlepsze w swoim segmencie.

Czym więc jest dobry klimatyzator do domu i biura? Dla większości oznacza to:

 • Działa prawie bezgłośnie.
 • Nie dmucha w głowę (pod nim nie można się przeziębić).
 • Może nie tylko chłodzić, ale także ogrzewać pomieszczenie.
 • Oszczędza energię elektryczną.
 • Działa długo i niezawodnie.

Oczywiście wszystkie te czynniki wyboru nakładają się na cenę klimatyzacji w Warszawie.

Zasada działania klimatyzatora – wskazówki ekspertów od klimatyzacji w Warszawie

Istota systemu klimatyzacji opiera się na właściwościach fizycznych płynów do pochłaniania i oddawania ciepła. Klimatyzator nie wytwarza zimna, po prostu przekazuje ciepło z pomieszczenia na zewnątrz. I robi to za pomocą czynnika chłodniczego (freonu). Jest to gaz, który najefektywniej przeprowadza proces wymiany ciepła.

Klimatyzacja w WarszawiePomiędzy jednostką zewnętrzną i wewnętrzną znajduje się obwód zamknięty, wzdłuż którego przemieszcza się czynnik chłodniczy. W trybie chłodzenia ciepło oddawane jest z pomieszczenia na zewnątrz. W trybie ogrzewania jest odwrotnie. Klimatyzator jest więc pompą ciepła, która pompuje ciepło z jednego miejsca do drugiego.

Podczas chłodzenia ciecz pochłania ciepło pochodzące z powietrza w pomieszczeniu, nagrzewa się a następnie jest zamieniana w stan gazowy. Gaz jest następnie przesyłany rurkami do jednostki zewnętrznej. Tutaj pod ciśnieniem kompresora zamienia się z powrotem w ciecz, jednocześnie oddając nagromadzone ciepło.

Następnie uruchamiany jest wymiennik ciepła jednostki zewnętrznej, który przekazuje ciepło do powietrza zewnętrznego. Wymiennik ciepła to konstrukcja z rur miedzianych, która umożliwia wymianę ciepła między czynnikiem chłodniczym a powietrzem. Wydajność procesu chłodzenia lub ogrzewania w dużej mierze zależy od sposobu wykonania wymiennika ciepła. Na przykład, aby zwiększyć obszar wymiany ciepła, wykonuje się dodatkowe poprzeczne płyty aluminiowe, stosuje się różne stopy itp. 

Ale w trybie ogrzewania wymiana ciepła odbywa się w przeciwnym kierunku. Oznacza to, że ciepło jest gromadzone z przestrzeni zewnętrznej i przenoszone do pomieszczenia. Ponieważ energia cieplna nie jest wytwarzana, ale po prostu przenoszona w przestrzeni, ogrzewanie klimatyzatorem jest jednym z najtańszych źródeł ciepła.

Nasza firma od dawna zajmuje się systemami klimatyzacji w Warszawie i posiada duże doświadczenie w tym zakresie. Kierujemy naszych klientów do zakupu bardziej niezawodnych, wydajnych, a co za tym idzie bardziej opłacalnych urządzeń do tworzenia komfortowego i zdrowego mikroklimatu – sprzętu, który będzie doskonałą inwestycją za Twoje pieniądze. Posiadamy w sprzedaży najszerszy wybór nowoczesnego sprzętu, który zawsze możesz u nas kupić. Ponadto przeprowadzamy montaż klimatyzatorów, serwisujemy te urządzenia i w razie potrzeby naprawiamy. Świadczymy kompleksową usługę, dlatego zdobyliśmy duże uznanie u naszych klientów.

Zalety naszej firmy od klimatyzacji w Warszawie w porównaniu z innymi tego typu firmami:

 • Ogromny wybór sprzętu.
 • Doświadczeni specjaliści, którzy dokładnie znają zalety i wady każdego modelu.
 • Profesjonalni instalatorzy i serwisanci.

Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze i czas – skontaktuj się z profesjonalistami!

System dzielony split idealny do domu i biura – doskonała klimatyzacja w Warszawie 

System podzielony split składa się z dwóch lub więcej bloków. Blok zewnętrzny jest zawsze taki sam. Montowany jest na zewnętrznej ścianie budynku. utaj znajduje się sprężarka. To najgłośniejsza jednostka, która w tym przypadku jest wynoszona z pomieszczenia. Dlatego część wewnętrzna pracuje cicho. Z reguły system dzielony naścienny ma 1 jednostkę wewnętrzną. I tylko w systemie multi-split może ich być od 2 do 9.

Co więcej, wszystkie mogą być różnego typu i można je zainstalować w dowolnym dogodnym miejscu. W tym: na ścianie, pod sufitem, w instalacji wentylacyjnej, w suficie podwieszanym. Dzięki tak szerokiemu wachlarzowi możliwości zawsze można wybrać opcję montażu jednostki wewnętrznej, która jest optymalna zarówno pod względem wydajności, jak i komfortu.

Nasi eksperci od klimatyzacji w Warszawie podają najważniejsze zalety systemów split:

 • Ciche działanie – część powodująca hałas znajduje się na zewnątrz.
 • Kompaktowa jednostka wewnętrzna – oszczędność miejsca.
 • Szeroka funkcjonalność: ogrzewanie, czyszczenie, jonizacja, sterowanie Wi-Fi.
 • Wysoka wydajność chłodzenia i ogrzewania.
 • Długa żywotność.

W mieszkaniach i domach jednorodzinnych najczęściej montujemy klimatyzację split, natomiast w biurach w których jest wiele pomieszczeń klimatyzacje multi-split.