Ile waży komoda? Komoda może ważyć od 20 kg do 80 kg. Rzeczywista waga zależy od tego, z jakiego materiału wykonana jest komoda, jak duża jest komoda i jak dokładnie wygląda. Na przykład komoda z wiklinowymi szufladami waży znacznie mniej niż komoda z litego dębu z 10 szufladami. Co wpływa na wagę komody? Istnieje wiele czynników, które wpływają na wagę komody. Chociaż nie wykluczają się one wzajemnie, lepiej jest przyjrzeć się im indywidualnie, aby uzyskać jasny i dokładny obraz tego, co wpływa na wagę komody.

Materiał

Jednym z pierwszych i najważniejszych czynników przy rozważaniu ile waży komoda jest materiał, z którego komoda jest wykonana. Istnieją trzy główne rodzaje materiałów – wiklina, MDF i lite drewno. W rzeczywistości w każdej komodzie często występuje więcej niż jeden materiał, ale ogólne zasady nadal mają zastosowanie. Komody wiklinowe rzadko są wykonane w całości z wikliny.

Często mają one wiklinowe szuflady wewnątrz drewnianej ramy. Jednak dzięki temu są one najlżejsze spośród wszystkich komód. Są one również łatwiejsze do przenoszenia.  MDF jest cięższy niż wiklina, ale znacznie lżejszy niż lite drewno, zwłaszcza gęste i ciężkie drewno jak dąb. MDF jest zwykle używany w tańszych modelach, które nie są tak wytrzymałe i mają tendencję do szybszego niszczenia.

Ważne czynniki

Wybór drewna może być kolejnym czynnikiem. Najprostszym sposobem, aby to zobaczyć jest porównanie dębu i sosny, które są dwoma najczęstszymi gatunkami drewna używanymi w meblach domowych. Dąb to cięższe, gęstsze drewno.. Minusem jest to, że większa waga wiąże się również z wyższym kosztem. Sosna, z drugiej strony, jak wspomniano powyżej, jest lżejsza niż dąb, ale nadal jest wystarczająco mocna, aby zapewnić dobrą jakość. Rozmiar odgrywa istotne znaczenie.

Mała komoda z 5 szufladami zawsze będzie lżejsza niż ogromna komoda z 10 szufladami. Nieco mniej oczywisty jest projekt. Projekt może mieć wpływ na wagę, ponieważ niektóre projekty wykorzystują większą ilość drewna. Więcej drewna, większa waga.  Jeśli komoda ma mniejsze szuflady na górze, będzie cięższa niż podobna komoda, która ma szerokie szuflady na całej długości.

Dlaczego waga ma takie znaczenie?

Cena jest często pierwszym czynnikiem branym pod uwagę przy zakupie mebli. Wygląd i przestrzeń do przechowywania są również wysoko na liście i nie bez powodu. Waga nie jest pierwszą rzeczą, o której ludzie myślą. Dlaczego więc ma to znaczenie? W rzeczywistości istnieje kilka powodów, dla których waga ma znaczenie. Jednym z powodów jest łatwość dostawy.

Wiele większych mebli, takich jak łóżka i szafy, dostarczanych jest w płaskich opakowaniach. Nawet częściowo zmontowane meble dostarczane są w kartonach. Wynika to częściowo z rozmiarów, ale waga również odgrywa rolę. Z pewnością czterodrzwiowej szafy nie da się przetransportować po wielu stopniach schodów, dlatego dostawa w częściach jest niezbędna. Nie należy jednak zapominać, że tak duża szafa może ważyć nawet 200 KG. O wiele łatwiej jest wnieść ją po schodach w lżejszych częściach.

Z kolei komoda, ze względu na swoje rozmiary, zazwyczaj dostarczana jest w pełni zmontowana. Przynajmniej te dobrej jakości. Oznacza to, że waga jest znacznie ważniejszym czynnikiem, który należy dokładnie rozważyć.

Planowanie dostawy

Znajomość wagi może być pomocna przy planowaniu dostawy, ale jest również ważna przy ustawianiu i zmianie położenia komody w domu. Istnieje jednak ważna kwestia poboczna, o której należy tu wspomnieć. Dla wielu osób, które mają duże potrzeby w zakresie przechowywania, dobrym rozwiązaniem może być komoda z 10 szufladami. Często taniej i praktyczniej jest kupić tylko jedną komodę, ale nie zawsze tak jest. Wreszcie, mamy stosunek wytrzymałości do wagi. Jest to po prostu sposób, aby zobaczyć, jak siła i waga wpływają na siebie nawzajem.

Ogólnie rzecz biorąc, im cięższa jest komoda, tym jest ona mocniejsza. Tania, płasko pakowana skrzynia może być lżejsza, ale jednocześnie jest mniej wytrzymała i nie przetrwa tak długo. Solidna dębowa skrzynia może być ciężka, ale zapewni Ci lata jakości.

Jak przenieść komodę?

Usuń wszystkie artykuły odzieżowe z szuflad. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić przed przeniesieniem komody jest przejście przez każdą szufladę i usunięcie wszystkich ubrań i innych treści z szuflad tak, że są one całkowicie puste, To jest wystarczająco trudne, aby przenieść ciężką komodę, ale przeniesienie jej, gdy jest całkowicie wypełniona ubraniami i innymi przedmiotami przesuwającymi się w szufladach jest prawie niemożliwe. Zapakuj ubrania i garderobę osobno przed przygotowaniem komody do przeprowadzki.

Zabezpiecz wszystkie szuflady komody i zamknij je szczelnie przed przeprowadzką. Spróbuj przenieść komodę bez zabezpieczenia wszystkich szuflad, a spędzisz dużo czasu unikając szuflad, które przesuwają się otwierając i zamykając za każdym razem, gdy przechylisz komodę. Zamknij wszystkie szuflady przed przeniesieniem i zabezpiecz je liną lub bezpieczną taśmą, która nie uszkodzi mebli. Chroń komodę przed przeprowadzką. Owiń komodę w koce lub ręczniki, aby zamortyzować ją podczas przeprowadzki i zapobiec uszkodzeniom, gdy zostanie załadowana na ciężarówkę.

angielski niemiecki hiszpański francuski